6. Power Maraton

Od posledního Power Marathonu uteklo 6 týdnů, takže jsme si stihli udělat zásoby zrychlovaček. Takže dámy a pánové je načase je utratit a případně se nebát pustit i nějaké ty krystaly za 7d urychlení. Lepší příležitost na dokončení výzkumů než power maraton nenajdete.

Kdy event bude

Event oficiálně začíná trochu nestandardně v úterý 2. července v 12:00 a končí v neděli 7. července ve 02:30.

Samotné události Síla týmu však pojedou až od středy (03.07.2019) do soboty (06.07.2019)

O co půjde

Abyste dosáhli na hlavní cenu musí vaše aliance 4x za sebou splnit 4. truhlu v události Síla týmu, což je výzkum anebo stavba. Na 4. truhlu je potřeba 150M bodů, což je v přepočtu 2,15M bodů na člena.

Pokud chcete zároveň cenu ze 4. truhly je potřeba dát alespoň 2,2M bodů.

Pro získání hlavní odměny v turnaji není tedy nutné aby hráč každý den dal 2,2M bodů. Stačí být v alianci.

Technicky jsou za 4. truhlu 2 body a za 3. jeden (nesčítá se to :)).

Odměny

Tentokrát bude v odměnách místo nabušeného oře bonusové město. Bohužel se jedná o Letní Halu, což je jedno z těch horších bonusových měst.

+100 % do kapacity domů
+50 % do rychlosti rekrutu
+50 % do rychlosti léčení jednotek v nemocnici
+50 % do rychlosti výroby a opravy pastí

Jelikož zvedá kapacitu domů, lze jí využijete pro některé eventy a události. Hodí se i pokud potřebujete nadolovat velké množství surovin.

Na druhou stranu do odměn se vrací 30 dní urychlení, což je super.

8/8 bodů

Power Maratony se jednoznačně vyplatí jet na hlavní cenu.

4/8 bodů

 • 50.000 Krystalů
 • 2x Truhla s božským materiálem
 • V součtu 14 dní urychlení
 • 4x Lektvar štěstí +30% na dobu 1h
 • 4x Posilovač zdravý armády +30%

2/8 bodů

 • 10.000 Krystalů
 • V součtu 7 dní urychlení
 • 2x Lektvar štěstí +30% na dobu 1h
 • 2x Posilovač zdravý armády +30%

Další odměny

Prozatím nebylo zveřejněno co bude ve 4. truhlách. Minule jsme z nich dostali vždy po 500K udatnosti (valor).

Proč se Power Maraton vyplatí jet

Dříve anebo později se dostanete do stavu, kdy většinu výzkumu nedáváte čekáním, ale urychlením. Takže v podstatě se stačí jen domluvit s ostatními a dotáhnout rozjetý výzkum.

Jakmile máte božskou jednotku V, tak další výzkumy k VI už trvají přes 60 dní. Což je v přepočtu minimálně 6M bodů. Počítám že jedete na dva výzkumníky, což je 12M bodů.

V současné době tedy všichni rozjedou 2 dlouhé výzkumy a ukončují buď na alianční turnaj anebo právě na Power maraton. Navíc hráči co poctivě spoří nemají problém dotáhnout i několik výzkumů naráz.

Navíc co si budeme říkat, oproti ostatním událostem je zrovna Síla týmu na pár kliknutí.

Na co si dát pozor

Až do nedělního odpoledne se jede boj o nebeskou citadelu, není tedy 25% bonus do výzkumu. Vyplatí se tak v sobotu dojet velký výzkum a v neděli případně začít další velký. Těch 25% dělá opravdu hodně.

Nezapomeňte mít puštěné VIP a nasazené předměty na zrychlení výzkumu (+10%).

Taktika pro jednotlivce

Událost Síla týmu je o dokončování výzkumu a stavby. Podle toho o kolik vám naroste síla, získáte i počet bodů. U výzkumu je to 2x tolik. Takže se vzhledem ke spotřebovaným urychlením vyplatí jet hlavně výzkum, ale nepodceňujte stavbu.

Pár tipů k utrácení:

 • Nejdříve utrácejte dlouhé urychlení 7d, 3d atd. Ty kratší jdou vždy.
 • V krátkém urychlení máte možná více času než si myslíte. Připravil jsem pro vás Kalkulátor urychlení, tak jej využijte a zjistěte jak jste na tom.
 • Pokud chcete utrácet krystaly neklikejte na tlačítko Okamžitě. Celková částka se skládá z jednotlivých položek za krystaly, kde není promítnuta množstevní sleva. Třeba za výzkum trvající 23 hodin 45 minut zaplatíte 3740 krystalů (2100+1300+215+125) přitom 24h urychlení stojí jen 3150 krystalů.

Taktika pro alianci

 • Pokud vaše aliance tento maratón pojede tak si sežeňte 70 členů. Jestli někdo chybí ihned začněte doplňovat. Vyhoďte alty, kteří to nedají a vezměte spolehlivé aktivní lidi.
 • Celkem 1 člen aliance musí dát cca 8,6M bodů (4,3M bodů výzkumu).
 • 1 den výzkumu je cca 45K síly (přesné číslo si spočtěte vydělení získáme síly u nějakého dlouhého výzkumu počtem dnů výzkumu). Celkem Vás tedy bude stát 90 dní.
 • Délku výzkumu ovlivňuje úroveň univerzityVIP a předměty, které nosí váš hrdina. Velkým bonusem je Věk vědy, pokud jej zvolí aliance co vyhrála citadelu.

Každý člen vaší aliance si tedy může krásně spočítat zdali je schopný 8,6M bodů dát anebo ne.

Pokud si to vaši členové spočítali, tak by měli být upřimní a říct jak na tom jsou. Pokud někdo řekne že dá maximálně 6M bodů, tak je dobré o tom vědět, protože to za něj může dotáhnout někdo jiný. Ostatně ne všechny výzkumy se dají krásně zaokrouhlit na miliony.

Stanovte si jasný a přísný řád, který zabrání zbytečným přebytkům.

Doporučuji udělat následující opatření, které použili velké aliance na různých serverech:

 • Do 12:00 musí být dokončené všechny výzkumy, které by skončili hráčům dneska. Díky tomu bude každému odpoledně jasné že další body už nepřibudou a musí se urychlovat.
 • Stanovte si večerní hodinu (třeba 20:00 anebo 23:00)  kdy se dohodne dotažení posledních potřebných bodů na 150M. Například, když bude chybět třeba 13M tak se domluvíte tak aby tam dali hráči online přesně tolik kolik je třeba. Přebytky jsou zbytečně vyhozené urychlení!
 • Domluvte se že pomoci (Pomoc aliance) budou směřovat jen na výzkum. Aliance na úrovni 8, hráči s citadelou 20 mohou poskytnout 125 pomocí 2m 20s. 70 lidí tedy může teoreticky do výzkumu ostatním věnovat 14 dní 4 hodin a 16 minut a to za den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *