Aktualizace Gods And Glory 3.9

Tak už jí konečně máme. Opět s menším zpožděním (cca den), ale vývojáři nám k tomu přihodili omluvu v podobě balíčku s 3K krystaly a pár užitečnými věcmi. Takže bych se nezlobil. Ale teď už k samotné aktualizaci, který podle mě patří mezi ty největší co jsem za ten rok a půl hraní zažil.

Generálové

Generálové byli kompletně přepracování. Bylo zrušeno požehnání a přidány další schopnosti, které se postupně otevřou získáváním hvězdiček.

Pro získání hvězdičky musí generál dosáhnout určité úrovně a zároveň nashromáždit dostatek Pečetí síly. V současné době jsou jediným zdrojem Pečetí síly nové Expedice.

Co se týká nových schopností tak se domnívám, že celkem zásadně ovlivní hru. Například Severská princezna získává permanentní šanci na zmražení dvou cílů, na začátku kola zvýší 2 jednotkám na 2 kola obranu o 20 % a 5% šanci na ignorování poškození. Hlídač mrtvého ohně zase umí umlčet 2 nepřátelské jednotky (zruší jim schopnosti), které pak na něj musí zaútočit a uskočit prvnímu útoku. Šiřitelka spravedlnosti zase na 2 přátelské jednotky hodí na první koho štít, který jim zvedne magickou obranu o 80 %. Speciální schopnost božských jednotek tak první koho moc poškození nezpůsobí.

Generálové jsou prostě teď velmi zajímaví a dokonce odlišní. Chce to dobře promyslet který a na co se bude hodit. Vycvičit jej, dát mu dobrou výbavu a soupeř se bude divit.

Pokud přemýšlíte co uděláte s destičkami, tak prozatím doporučuji nechat si je jako podtácek. V budoucnu se pro ně jistě najde využití. Papírově mají stále velkou hodnotu. Rozhodně nesypat do slabých aliancí jen abyste se jich zbavili.

Expedice

Wargaming přidal do hry další zajímavé rozšíření – Expedice do Vzdálených zemí. Princip je jednoduchý.

Od Citadely úrovně 11 se ve vašem městě objeví Portál do Vzdálených zemí. Z něj můžete, alespoň prozatím, vyslat 3 expedice, který se liší obtížností. Na vyslání expedice je nutné za určitou dobu (cca 21 hodin) naplnil expedici armádou. Armáda musí mít sílu podle obtížnosti. Zatím to je 100K, 500K a 2M. Každá jednotka má odlišnou sílu. Nejlépe samozřejmě vychází božské jednotky.

Po odeslání expedice automaticky získáte předem stanovenou odměnu a další náhodnou. Další expedice se pak otevřou za 2 hodiny 30 minut anebo pokud zaplatíte krystaly.

Expedice jsou jediným zdrojem Pečetě síly, které potřebujte na získání hvězdiček pro generály.

Nejedná se o nic časově náročného a odměna také není špatná.

Předělaný systém odměn za události

Za události teď budete získávat odměnu za každou dosaženou truhlu a to ihned. Uvidíme jestli Wargaming z odměn neubere, protože takto by se to opravdu celkem vyplatilo.

Dále pro získání truhly z aliančních událostí se musíte víc snažit. Na každou truhlu je potřeba dát určitý základ. Co jsem koukal na předchozí a následující událost tak je to 1/25 a 1/30. Teď už žádné flákání v alianci nehrozí nehrozí.

Speciální sekce v kovárně na sezónní věci

Prozatím máme sezónní věci zimní a ze svatého Patrika. Aby se nám to nepletlo, tak když je budeme moct získat tak se objeví v kovárně nová záložka. Nebudou se nám tak plést s ostatními.

Je to zajímavé zlepšení, které ovšem využijeme jen 2x do roka. Anebo se plánují další speciální věci?

Nová záložka Plán v Lovu

Monstra se postupně střídají, takže na některé nástroje musíte čekat až 2 týdny. Nově v záložce Plán uvidíte, kdy se jich můžete dočkat a tak si hru pořádně naplánovat.

Snadnější střídání sady prstenů

Váš hrdina může mít předpřipravené 3 sady prstenů a ty pak jedním kliknutím vyměnit. Můžete si tak udělat sadu na útok, těžbu dolů a třeba obranu. Osobně tam mám zatím útok, kovářské amulety a výzkum.

Pěkná vychytávka co se hodí.

Menší změny

  • Nové a pozměněné ikonky nad budovami ve městě.
  • Tlačítko Vyzvednout vše v Úkolech, které vám umožní sebrat všechny vyhlášky naráz.
  • Schopnost Goblinů odteď ovlivňuje i další Gobliny a hlavně Minotaura.
  • Létající jednotky ztrácejí imunitu proti útokům z podzemí (past kůly, schopnost Ničitele).
  • Do boje přibyl ukazatel kol.
  • Bonusoví Oři a Města mají oddělené záložky.

Závěr

Celkem povedený update. Pokud moc nebojujete tak konečně máte co dělat s jednotkami. Kasárny pojedou rozhodně naplno.

Generál musím ještě pořádně prozkoumat. Potenciál v nich je obrovský.

2 komentáře u „Aktualizace Gods And Glory 3.9“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *