Blok

Blok (v anglické verzi Block) je atribut hrdiny a generálů, který výrazně ovlivňuje boj. Čím vyšší je, tím roste procentuální šance, že jednotka zablokuje 50 % poškození které dostane.

Blok v mnoha případech rozhodne bitvu, protože díky němu může hrdina s vysokou obranou přežít první útok a následně zasáhne do boje díky svým schopnostem.

Šance na blok snižuje Štěstí nepřítele. Pokud nemáte očarované vybavení, tak protivník může vyblokovat většinu útoků. Vyplatí se proto u generálů radši mít očarované vybavení nižší úrovně než používat vyšší bez očarování.

Následující očarované věci ovlivňují blok:

  • helma
  • zbroj
  • štít

Výpočet šance na Blok:

Šance = 1 - 1 / (1 + 0.188 * Blok / Štěstí protivníka)

Na rozdíl od Kritického zásahu a Štěstí nemají hrdinové a generálové blok v základu. Všechen se musí získat z vybavení.

Na následujícím grafu je šance že zablokujete útok armády s hrdinou anebo generálem na úrovni 54 anebo vyšší, který nemá žádné očarované vybavení. Ten má štěstí 581.

Tedy pokud si očarujete všechno co jde (musíte mít štít) a protivník nic nemá tak budete blokovat útoky se šancí 26,04 %.

A na dalším grafu je jak budete blokovat útoky armády vedené hrdinou anebo generálem s maximálním štěstím, které jde získat očarováním věcí úrovně 21.

Pokud budete mít očarovanou alespoň helmu anebo zbroj, tak máte šanci na blokování 1,03%. Jestliže máte očarování všechno co jde, tak 13,39 %.

Jestliže použije navíc protivník Lektvar štěstí +30% na dobu 1h, tak vám klesne šance na 10,63 %.