Jak na eventy, kde se sbírají předměty z monster

Eventy jako byl Sólo turnaj Východní zázraky, kde musíte velkou část předmětů získat z monster běžně na hlavní cenu nechodím. Když si to spočtete tak vás vždy vyjde lépe dát 2. anebo 3. cenu, protože jste s krystaly v plusu.

Tentokrát jsem si ale řekl, že to zkusím.

Herní strategie byla jednoduchá. Musím dát 6x třetí truhlu a získat 3000 předmětů. Dalších 1500 předmětu pak dám prostřednictvím monster, pokladů na mapě a v kartách štěstí.

Základem je výzkum

Díky výzkumu Vysávání Energie II mě stojí útok na Monstra VII jen 4390 energie, což je základ, pokud tento druh eventů chcete jet. Celkem jsem měl spočítáno že budu muset dát maximálně 68 monster, to je v přepočtu 298.520 energie. Z předchozích eventů, odměn z truhel a nákupu energii v akci jsem měl ve skladu součtu 281K energie.

Šel jsem tedy na jistotu, že mě to žádné krystaly stát nebude (počítal jsem s odměnami a průběžným doplňováním energie).

Nejde jen o krystaly ale i předměty na rozšíření

Samozřejmě nemá cenu dobíjet monstra jen kvůli předmětům, které potřebujete na event. Chtěl jsem vytěžit co nejvíce materiálů, které využiji do budoucna. Jednak se hodí na výhru v eventu Lov Monster, kde přes syntézu uděláte spousta bodů během krátké chvíle, ale také je prostě potřebujete na VIII rozšíření pro hrdinu. Generála kterého zrovna expíte, tak tomu stačí i ty VII, hlavní je očarování.

Bezpečná zóna

Jakmile event v poledne začal teleportoval jsem se do lokality, kde jsou převážně spojenci naší aliance. Je to takové vnitrozemí zabírající asi 1/8 mapy, jen s jednou alianci bez příměří, ale ta je menší s nezkušennými hráči.

Jen pár z nich může útočit na VII poklady a navíc z mého hrdiny 100 a přes 4K vypálených měst jde snad strach 🙂 Na to jsem vsázel, protože jsem měl v plánu většinu dne mít na pokladech 5 pochodů včetně hrdiny. Město zamaskované a nechráněné.

Poklady jsem dobíjel vždy hrdinou a nasadil na ně nejlepší obranu s jedním stackem Neptunů. Teď když více zkušeností je za Démony obžerství X, tak už nejsou tak vyhledávaným cílem. I tak jsem měl obavu, protože k dispozici jsme měl jen cca 70 Neptunů. Ostatní se rekrutovali na alianční Do Zbraně.

Brzy jsem však zjistil, že mé obavy jsou zbytečné. Po pokladech mi nikdo nešel. Většinou to odnášely poklady v hraniční oblasti, do vnitrozemí našeho spojenectví nikdo jezdit asi nechtěl.

První den – bez události

Během prvního dne jsem splnil limit 10 pochodů bez problémů. Event začal odpoledne.

Druhý den – Čas války

Další den byl sólo Čas Války. Chtěl jsem to odehrát při práci v noci, ale už před půlnocí jsem odpadl únavou. Dal jsem tak 24h štít, zabral 5 pokladů a šel spát. Ráno zabral dalších 5 pochodů, po obědě další. Měl jsem tak splněný nejen denní limit, ale i něco navíc.

Kolem půlnoci jsem se dostal ke hře a prošel cíle, kde bych to mohl nabrat 800K bodů do války. Mezitím mi dojeli rekruty, takže jsem měl přes 100 Neptunů připravených k boji. Vybral jsem si silnější soupeře, u kterých jsme si byl jistý že mají božské jednotky. Neptuni házeli lodě, a tak bylo na 2 pochody za cca 20 minut hotovo.

Nijak jsem to neprodlužoval a rozhodl se dát 3d štít. Původně jsem chtěl farmit Valory (Udatnost), ale nějak mě ten event prostě zdeptal.

Třetí den – Vyhlášky

Po začátku aliančního Lovu monster jsem zabral 5 pokladů a šel pracovat 🙂

V pátek jsem pro alianci chtěl nahrát co nejvíc bodů. Celkem se mi podařilo protočit pochody tuším 4x. To jest 20 zabraných a vytěžených pokladů. K 3. alianční truhle jsem tak přispěl celkem dost, ale nejlepší jsem nebyl, na to je u nás silná konkurence 😉

Co se týká vyhlášek, tak tam to s Legendární sochou nebyl problém. Chvilka klikání a bylo to doma. Páteční odměna za 3. truhlu v Královských Ediktech navíc není vůbec špatná. Je tam 7d výzkumník, 5x Teleportace, 5x Běžná runa verbování a v součtu 12h urychlení.

Čtvrtý den – Do zbraně (rekrut)

Sobotu jsem jel na pohodu. Protočil jsem 2x 5 pochodů na pokladech.

Večer jsem měl s kamarády domluvenou hospodu, kde většinou celkem nechutně vypálíme nějakou alianci. Bereme to jako trénink na skutečnou válku aliancí, takže někdy je to opravdu nechutné.

Zlepšujeme taktiku, efektivitu a testujeme nové strategie. Už jsme v tom celkem dobří, ale tentokrát se nám hlavní město cíle do ruina nepodařilo dát. Narychlo stáhli zaštítované velké levely do aliančního území.

Sobotní rekrut jsem měl naplánovaný aby dojel postupně právě na naši pálící akci. Celkem mám 3 kasárny, které jedou prakticky nepřetržitě.
Po hospodském pálení jsem opět zabral 5 pokladů.

Neděle – Pán moře (lodě)

V neděli jsem udělal lodě za cca 20 – 30 minut čistého času. Musel jsem jen dokupovat nějaké Přivolat loď za alianční měnu. Většina věcí šla z mého skladu (mám 470 míst). Celkem jsem nakoval cca 2K bodů do kovářství.

Pondělí – Lov Monster

V pondělí byl sólo Lov Monster. V noci jsem poslal 5 pochodů na poklady a ráno bylo téměř hotovo. Stačilo poslat další várku. To jsem zjistil, že už mi chybí jen pár desítek bodů. Další jsem tedy neposílal.

Úterý – Velký vládce (výzkum/stavba)

Přišlo úterý a poslední den eventu. Bohužel z truhel na mapě ani karet štěstí žádné eventové předměty nepadly a to mi chyběla už jen trocha. Takže bylo nutné ještě utratit nějakou energii a dát jeden poklad.

Mezitím jsem dal 2M bodů z výzkumu. Původně jsem měl v plánu urychlit Medůzu VIII, ale mám tam ještě dost dní. Navíc je to 6M bodů a ty více budou hodit v aliančním Power Maratonu. Takže jsem urychlil jen výzkum pastí. Chci se co dostat k Hlavám na Kůlech V, což mi přijde teď jako nejlepší past.

Závěr

Oproti očekávaným jsem získal o dost víc energie než jsem plánoval. Něco šlo z 3. truhel, nějaká energie se doplnila sama a pak jsem koupil jedno výhodné balení za krystaly (to kupuji vždy).

Bohužel jsem si neudělal screenshot kolik mi nakonec zbylo energie, což mě mrzí.

Mám plné sklady nástrojů VII, které hodlám využít hlavně na dovybavení Chytače. Bez rozšíření a očarování si moc v PvP neškrtne. Zbytek půjde na top vybavení pro hrdinu. Tedy až našetřím Valory (udatnost) na věci úrovně 21 😜

Celkově to nebylo tak náročné jak jsem si původně myslel. Nestálo to vůbec tolik času. Vše šlo dělat popři práci. Měl jsem strach že přijdu o Neptuny a budu muset přejít na Piráty, ale to se nestalo.

Ani jediný můj poklad nebyl napadený. Teď mám 142 Neptunů a můžu řádit po mapě 🙂

Obecně však platí že v těchto eventech se vyplatí jet 2. anebo 3. cenu, prostě tak abyste dali 3. truhly a investovali minimum energie. Pak jste v plusu o celou odměnu.

Osobně už na hlavní odměnu znovu nepojedu. Nevyplatí se to a já se potřebuji posunout dál.

5 komentářů u „Jak na eventy, kde se sbírají předměty z monster“

  1. Ahoj, díky za cenné informace a rady. Bylo by možné trochu se rozepsat o těch pastech? Ten popis ve hře se mi zdá trochu nejasný. Hlavně jsem nepochopil sítě a nejsem si jistý, jak pasti nejlépe zkombinovat.

    1. Zdravím, na toto téma plánuji článek. V každém případě teď se jede hlavně kombinace hlavy na kůlech a zálohy. Sítě jsou spíše pro experimentování.

  2. Ahoj. U prirody pozor na zalohy. Jednotky jsou pak blbe ozivovany. Ja jedu prapory plus hlavy. Ale chce to opravdu experimentovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *