Kobky

// Na článku se pracuje ? //

Kobky jsou vašim hlavním zdrojem Materiálů pro výrobu věcí v Kovárně a Přístav.

Materiál se dělí podle vzácnosti (obtížnosti) na běžný, vzácný, starobylý, legendární a božský. Božský materiál v Kobkách získat nejde.

V současné době jsou otevřeny celkem 4 kobky:

  • Spadlá hvězda
  • Vydrancovaná osada – nutná Citadela X
  • Tajemný les – nutná Citadela X
  • Armáda stmívání – nutná Citadela 12

Kde je nejlehčí materiál získat

Běžný materiál

Běžný materiál je až na 2 výjimky snadné získat.

Běžná lahvička

Běžná lahvička(1x) se nachází pouze v 5. kobce v Tajemném Lese I. Hlídá jí 25x Stopař, 10x Predátor, 25x Stopař. Ačkoliv se Běžná lahvička nachází už ze začátku hry u základních Očarování, tak je poměrně náročné jí získat. Predátor ačkoliv není moc silný, tak útočí 3x. Snadno tak složí klamné cíle. Stopař má zase debuff, kdy na začátku boje označí 2 náhodné cíle a sníží jim magickou a fyzickou obranu o 20 %. Všechny jednotky přitom mají poměrně vysokou rychlost.

Popravdě ze začátku je tohle velice náročná kobka a bude vás stát hodně. Ani s druhým bohem to nebude o moc lepší a nějaké ztráty se objeví. Důležitý je tady hrdina, který ustojí Predátora i když bude mít debuff.

Osobně doporučuji získat Běžnou Lahvičku z Truhla s běžným materiálem. K té se dostanete z ediktů anebo jako každodenní dárek od přítel. Opravdu se vyplatí hned na začátku hry dát do přátel na Facebook celou alianci a posílat si dárky. Do začátku je to nejjednodušší způsob jak se k Běžné Lahvičce dostat. Potřebujete jí totiž na Hrdinství (očarování zbraně 1).

Běžná andělská křídla

K tomuto materiálu velmi dlouho nebudete mít přístup, protože se nachází v 1. kobce Armáda Stmívání I. Ta se vám otevře až když postavíte Citadelu 12.

Běžná andělská křídla se nachází jen v 1. a 4. kobce Armáda Stmívání I. Osobně mi přijde jednodušší kobka 1. Je zde 15x Válečný duch, 20x Morový duch a 15x Válečný duch. Válečný duch dostává o 50% menší zranění od fyzických útoků ale o 50% více od magických. Všichni mají vysokou rychlost, takže se jedné salvě nevyhnete. Moc toho ale nevydrží, takže se jich zbavíte poměrně rychle. S druhým bohem to jde i bez ztrát.

Podobně jako u Běžné lahvičky, však vašim hlavním zdrojem ze začátku budou Truhly s běžným materiálem. Ty získáte z ediktů a hlavně od přátel.

Rady a tipy

  • Do Úkolů z událostí, kde máte získat určitý materiál se započítávají i ty v truhlách s materiálem. Vyplatí se proto na tyto události truhly šetřit a když potřebujte nějaký náročnější materiál v rámci úkolu, tak truhly otevřít.