Obrana aliance I. – Základy a organizace

S kámoši pravidelně u piva trénujeme na alianční války. Za ty desítky setkání jsme společně vypálili tisíce hradů a odolali stovkám útoků často i o dost silnějších nepřítel. Nabrali jsme spoustu zkušeností, které vám v následující sérii článků předáme 🙂

Vše je o organizaci aneb pochváleni budiž stateční obránci

Každá aliance má své hrdinné obránce, kteří se proslaví jak mezi svými, tak i nepřáteli. Většinou jsou to hráči vyšší úrovně s dobrou armádou a hlavně nadstandardně vybaveným hrdinou. Když se objeví nepřítel tak jim píšete soukromou zprávu anebo přes messenger. Toužíte aby zakročili a ztrestali útočníka.

A právě tady se dostáváme k první důležité části a tou je organizace a komunikace.

Například jeden z mých kámošů, z jehož zkušeností také čerpám, je ukázkovým příkladem obránce. Město má většinou mimo alianci. O útocích ho informuje jeho drahá polovička, která je s ním v alianci a ráda tráví čas chatováním s aliančními kamarády. O útocích tak ví okamžitě. Následně řekne manželovi ať se nefláká a jde pomáhat.  Útočník tak okamžitě musí reagovat na silnou hrozbu.

Kámoš má velice dobře odladěnou armádu. Při našich společných akcích se specializuje na ničení nejsilnějších nepřítel, které potřebujeme dostat pod štít. S Citadelou 21 nemá problém propálit i úrovně 25. Btw. není žádný sypač. Koupil si jen pár nejlevnějších balíčků. Už více jak rok jede jen na krystaly z eventů. Prostě maximální soustředění na efektivitu, vše propočítané a odladěné.

Výsledkem rychlé reakce je, že útočník je hned po začátku útoku pod tlakem. Jeho město hoří, při obraně přichází o velké množství jednotek anebo je donucen bránit hrdinou a útočit může jen generálem, což je nákladné na armádu.

Pokud se tato situace opakuje, tak si raději zvolí jinou alianci. Na výběr je jich nepřeberné množství, tak proč plýtvat armádu někde kde se brání 😉

Potřebujete komunikovat a hlásit útoky

Ve své alianci určitě obránce najdete. Hodně lidí má rádo PvP a popravdě většina hráčů má lepší pocit když chrání kamarády, než když pálí (ne)známé hráče. Navíc alianci může bránit každý. Existují na to i levné eradikační armády. Jednu takovou si představíme v dalším díle.

To co potřebujete je začít pořádně komunikovat. Ne každý je přihlášený ke hře 24/7. Případně ne každému vyhovují polofunkční push notifikace. Je třeba se domluvit jakou formou se budete svolávat k obraně.

Celkem dobře funguje Messenger. Je však třeba používat jej výhradně pro obranu aliance. Chatovat můžete ve hře. Vyskakující notifikace ze skupiny Obrana aliance navíc celkem slušně působí na psychiku u lenivějších hráčů – potřebují tě!

Pochlubte se svými skalpy, oslavujte své hrdiny

Vypráskat někoho silnějšího není nic jednoduchého. Stojí to jednotky, čas a občas je to i záhul na psychiku. Je třeba proto své obránce podpořit a motivovat.

Pokud budou sdílet své útoky a to nejen povedené (prorazit dobrou obranu je záležitostí několika útoků), tak musíte dávat palce nahoru a hecovat je. Po vyhnání narušitele aliančního území je fajn poděkovat a případně poslat nálepku.

Motivace je super, ale obránci potřebují i aktivní pomoc. Například občas to chce 3 druhy medúz a vsadit na náhodu. Není nic horšího, než když žádáte o podpůrné jednotky a nikdo nic nepošle. Pro své hrdinné obránce musíte mít vždy něco v zásobě. I kdyby to mělo být jen pár kousků, které si držíte stranou.

To že jste nízký level nezmámená že nemůžete bojovat. Ať už je to s využitím specializovaných eradikačních armád anebo vším co nepotřebujte. Občas stačí když nepřátelskému pochodu vymlátíte jen Obry, Medůzy, Trpaslíky, Stráž anebo další podpůrné jednotky a oni se musí vrátit, případně je dorazí silnější hráč s regulérní armádou. A ona to fakt není sranda přijít třeba o 13 Neptunů to rekrutujete celý den.

Zkusili jste se třeba kouknout kolik poškození dokáže dát váš Odpadlík s obouruční a rozšířenou zbraní? Dost na to aby opakovanými útoky vyčistil všechnu podpůrnou armádu a nic vás to přitom nebude stát.

Důležité je nesedět na zadku a začít něco dělat

Nezapomínejte že proti vám stojí člověk. Mnoho hráčů, kteří se účastní třeba hromadného teleportu měst k hranicím aliancí má s tímto minimální zkušenosti. Když k nim pošlete 10 pochodů, tak se leknou a začnou panikařit. Přitom 8 z těchto pochodů může být posláno hráči, kteří jsou pod štítem a vůbec nemají v plánu útočit. Prostě tam budou jen jako křoví. Útočník jen uvidí ve zprávách že na něj jede spousta pochodů s plnou armádou a některé vedou hrdinou, což většinou věští silný útok. Zpanikaří a hodí štít 🙂

Závěr

Zamyslete se nad sebou a svou aliancí. Nejhorší co můžete udělat je být pasivní a jen beztrestně krmit útočníky surovinami, medailemi a zkušenostmi. Místo toho je třeba se začít bránit. Nemusíte útočníkům hned vypálit hrad, stačí na ně tlačit a likvidovat jim armádu. Armáda je totiž to nejdůležitější. Rekrutuje se neskutečně dlouho a pokud o ní začnou rychle přicházet tak to zabalí a příště už nepřijdou. Proč taky?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *