Rozhovor s Moonem, jedním z mála kdo pokořil Storm Tempest

Pamatujete ne event Storm Tempest? V prosinci 2018 si pro nás připravil Wargamming velmi náročný event ve kterém jsme měli 30 dní na získání 30 sněhových vloček, což znamenalo dát 1000 bodů v úkolech. A co většina z nás netušila později nutný počet bodů na 1 sněhovou vločku rostl. Dnes pro vás mám rozhovor s hráčem, který tento event dokázal dát.

Moone nejdříve nám prosím něco řekni o sobě a své herní kariéře?

S hrou jsem začal relativně pozdě, mám 490 dnů in game. Cita lvl 21 a hrdina 89.

Co tě to napadlo jít do eventu Sněhová bouře? 🙂

Event Sněhová bouře jsem první den úplně ignoroval. Nikdo pořádně nevěděl o co jde a co obnáší. V průběhu dne jsem samozřejmě úkoly plnil, ale odměny nevybíral. Až někdy k večeru jsem vybral tři vločky a v duchu si řekl tu největší blbost minulého roku „Super tohle bude pohodový event už jen 27 vloček!“

Připravoval jsi se nějak na event?

Myslím že na podobné eventy se nejde připravit. Kupuji resety, energii a jiné podobné spotřební zboží v každém zvýhodněném balíčku takže jsem měl zásobu asi 200 ks resetů. I tak to bylo žalostně málo. To jsem si ale uvědomil velmi pozdě.

Jaký jsi z toho měl pocit, když jsi se do toho pustil?

„Jůpíí už jen 27 vloček!“ Postupem času se obtížnost samozřejmě zvedala. Jenže bylo před svátky, všude shon a stresy takže event prostě plynul tak nějak sám od sebe.

Měl jsi nějakou taktiku, které jsi se držel? Bylo nutné tuto taktiku později změnit?

Nebyla to ani tak taktika jako pravidlo. Každý den aspoň jedna vločka. Pokud to šlo a zvládl jsem dvě tak super. Hodily se do budoucna na dny věnované rodině nebo přátelům, např. Štědrý den nebo silvestr.

Další dobré pravidlo kterého jsem se držel bylo hrát pouze střízlivý. Naše svátky s rodinou obnáší mnoho jídla a ještě víc alkoholu. Takže jsem se zdržel zběsilého klikání. Radši bych se nechtěl vidět kdybych u konce eventu zjistil že mi jedna zpropadená vločka chybí.

Neměl jsi někdy chuť to vzdát?

Od 15 vločky to začal být opravdu záhul. Hodně taktik zradilo nebo se neosvědčily. Jenže tam bylo mnoho odměn, které jsem prostě chtěl a které motivovaly k dalšímu plnění úkolů.

Jaký to byl pocit, když už jsi věděl že to dáš?

Samozřejmě že jsem měl radost když už jsem plnil poslední bedny ale žádná euforie nebo vítězné oslavy se nekonaly. Když se do něčeho pustím tak v tu chvíli je už prakticky rozhodnuto.

A co potom co jsi to dal? Poslední truhly byly za 200 bodů. Za den jsi v podstatě musel dát 2000 bodů v úkolech. To byl pomalu full time job 🙂

Právě ty poslední truhly mi tak náročné nepřišly. Bylo v nich mrak suprových odměn a hlavně, už jsem viděl světýlko na konci tunelu. Co se týká času stráveného nad eventem tak nad tím radši nepřemýšlím. Bohatě stačilo že si toho všimla má snoubenka která od té doby GOG nenazve jinak než „Pohár hořkosti mého života.“ (Jedná se o volný překlad, snoubenka neni češka)

Šel bys do toho znovu? Myslíš že odměna, včetně věcí v truhlách za to stála?

Co se odměn týká byl jsem maximálně spokojený. Prvních 10 vloček eventu jsem jel taktikou resetování pouze třetího, bodově nejvýhodnějšího úkolu. Tahle taktika byla efektivní a ze začátku i celkem proveditelná. Jenže postupem času začali lidi odpadávat. Pamatuji si že jsem tenhle druh úkolů přestal resetovat ve chvíli kdy se mi asi 5x vystřídaly úkoly „získej sílu za výstavbu…“ a „získej zlato od nepřátel“.

Přešel jsem tedy na středně těžké úkoly, které většinou obsahovali získávání materiálu z kobek nebo rekrut jednotek. Super na celém eventu bylo že díky němu mohl hráč získat přijatelně množství valoru z odměn. Kopec materiálu a to nejen božského ale i obyčejného, právě díky kobkám.

Dejme tomu, že bys do toho měl jít znovu. Co by s udělal jinak? Nějaká speciální příprava?

Jak jsem již poznamenal na něco takového se dost dobře připravit nejde. Možná by pomohlo zřídit si alta na některé pvp úkoly ale to je další čas strávený u hry.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *