Sběr surovin

Sběr surovin je oblíbená sólo událost, kde je vašim úkolem získávat suroviny z dolů a mlýnů na hvězdný prach. Tato událost existuje ve dvou verzích. Jedna se odehrává v sobotu a druhá ve středu.

Jak to funguje

Celkem máte za úkol získat 20M bodů ve středu a 40M v sobotu. Dřevo, zlato a kámen se počítá za 1 bod. Takže když z doku získáte 10 tisíc dřeva do události se vám připíše 10 tisíc bodů.

Za hvězdný prach je ale bonus. Ve středu za 1 hvězdný prach jsou 4 body a v sobotu 8. Tedy za 10 tisíc hvězdného prachu je 40 tisíc bodů ve středu respektive 80 tisíc v sobotu.

Kdy se suroviny započítávají

Mimo dolů a mlýnů se do události započítávají i suroviny z balíčků. Ty lze získat za krystaly anebo z jako odměny z událostí, turnajů, karet a truhel.

  • Na balíčky s hvězdným prachem se také vztahuje bonus.
  • Do odměn se započítávají všechny získané suroviny, tedy včetně bonusů za výzkum, VIP a Sochy pokladů.

Kdy se suroviny nezapočítávají

Existuje několik výjimek, u kterých byste řekli že se do události započítávají ale není to pravda.

  • Pokud otevřete truhlu a dojde k souboji, tak suroviny které jsou odměnou se do události nezapočítávají.

Jak událost Sběr surovin vyhrát

Existují v podstatě dvě strategie jak na to. Obě počítají s tím že postavíte vzácnou anebo legendární sochu pokladů. Bez ní to jde také, ale musíte investovat daleko více času.

Těžíme na aliančním území

Těžba v aliančním území je výhodná především kvůli své jednoduchosti. Nemusíte nikam posílat pochody pouze klikáte na doly, porážíte armády co je hlídají a získáváte suroviny. Jde to však relativně pomalu.

Jak rychle to zvládnete záleží na:

  • Kolik lidí v alianci těží.
  • Jak velké je alianční území. To ovlivňuje součet bodů vlivu aliančních členů (nemusí být na území aliance), tedy jaké mají Strážní věže, bonus mají některé bonusové vzhledy měst a alianční předplatné (+100%).
  • Kolik je v alianci dolů. O tom rozhoduje počet členů v aliančním vlivu. Pokud jste v centru dění a pravidelně pod útoky, někteří členové dávají přednost poklidnému hraní mimo alianční území.
  • Velký vliv má i úroveň dolů. Na každého člena připadají v průměru 3 doly a podle úrovně jeho citadely se pak počítá jejich úroveň, což by mělo být +-3.
  • Počet a úroveň očarovaných zbrojí na hrdinovy a generálech.

Důležité také je jaké doly dokážete dávat se svou armádou a hlavně hrdinou. Hrdina na vyšší úrovni, s dobrým vybavením které je očarované a rozšířené většinou znamená o dost nižší ztráty a možnost dávat i některé obtížnější doly.

Pokud jste v silné alianci a nedáváte silnější doly, tak to může pro vás být velký problém. Musíte zesílit anebo zvážit krátkodobí přesun do aliance se slabšími členy kde potrénujete hrdinu.

Jestli máte dostatečně silného generála vyplatí se s ním jezdit po mapě, aby těžil hvězdný prach. Bonus je opravdu příjemný.

Porážení silných Mlýnů na hvězdný prach

V momentě kdy dokážete porážet mlýny 24 – 25 můžete přejít na novou taktiku. S legendární sochou pokladů vám stačí porazit cca 30 – 35 vysokých mlýnů.

Nemusíte přitom mít žádnou vysokou citadelu. Stačí dobře vybavený hrdina úrovně 80+ a základní jednotky Pirát/Lesní Garda na X. Což by mimochodem měl být základ co uděláte. Spousta lidí tyto jednotky podceňuje přitom s nimi lze velmi dobře bojovat i těžit. Na nabírání zkušeností pro hrdinu jsou skvělé.

Samozřejmě s takovouto armádou nedáte všechny vysoké Mlýny na hvězdný prach. Musíte si najít jen ty, které vaše armáda dokáže porazit a jít po nich.

Úroveň 25

Chce to otestovat co dokážete dát, s jakou pravděpodobní a jestli potřebujte základní lektvary na útok a obranu.

Dokončení přes balíčky

Těžba stojí hodně času, takže pokud vám zbývá pár milionů bodů můžete do končit přes balíčky. Proto se vyplatí šetřit si balíčky s hvězdným prachem.

Rozšířená taktika

Já většinou těžím pod štítem, protože v sobotu a středu často silní hráči hledají slabší co těží, aby z nich dostali suroviny na drahý výzkum a stavbu. V sobotu je navíc alianční Síla Týmu. Pokud těžím v aliančním teritoriu tak se snažím hned po začátku události dostat pochody k lepším mlýnům (18 – 20). Ty pak vytěžím. Je to dobrý základ.

Je dobré naplánovat těžbu na dny kdy potřebujte začít nějaký dražší výzkum anebo stavbu. Ať už si hodláte suroviny natěžit anebo použít balíčky, získáte alespoň třeba 2. truhlu a to jsou věci navíc. Jen pozor na výzkum v sobotu kdy je citadela. Nejsou bonusy do výzkumu.

Pokud hodláte všechno vytěžit v aliančním teritoriu je to hodně zkušeností. Chce to zapojit bonus z Oltáře síly a případně sochy na zkušenosti. Dá se takto dát opravdu hodně zkušeností. S maximálními bonusy není problém dát i 2M zkušeností pokud tomu dáte celý den.