Sólo turnaj Týden statečných je pořádnou výzvou

Tak tu máme další sólo turnaj, který začne už v pátek a musím říct, že bude opravdovou výzvou. Kdo chce dosáhnout na hlavní cenu, tak musí získat 5x za sebou 4. truhlu. 😅

Datum konání turnaje

Turnaj začíná oficiálně v pátek 22. února 2019, kdy také bude první událost. Končí pak ve středu 27. února 2019 v jednu ráno.

O co v turnaji půjde

Jak už zaznělo na začátku, kdo se dosáhnout na hlavní cenu musí 5x za sebou dát 4. truhlu, což rozhodně nebude nic jednoduchého, ovšem ceny stojí za to.

Oficiální pravidla jsou následující:

 • Za získání 4. truhly dostanete 2 turnajové body.
 • Za získání 3. truhly je 1 turnajový bod.

Pojedou se následující události:

Na jednotlivé truhly potřebujete následující množství bodů

Událost3. truhla4. truhla
Čas války 800K1,2M
Sběr surovin40M70M
Pán Moře11K12K
Lov Monster70K120K
Velký Vládce2M5M

Jak získat 4. truhlu v jednotlivých událostech

Přiznám se, že jsem hodně zvažoval jestli do tohoto turnaje jít na hlavní cenu. Naštěstí dnes zveřejnil Watgamming kolik je potřeba získat bodů na jednotlivé 4. truhly a nevypadá to až tak špatně, jak jsem se obával. Myslím si, že průměrný hráč je schopen 4. truhlu dát u všech událostí. Zvláště pokud hrajete s rozvahou, jedete všechny turnaje s rozmyslem a pravidelně si budujete zásoby spotřebního materiálu, který je zrovna v akci.

Čas války – pátek 22.02.2019

Sólo válku nejezdím. Ceny mi nepřipadají až tak zajímavé, ale minulý sólo turnaj kde byla jsem jí zkusil. Hraje se úplně jinak než ta alianční, ve které nemám problém během první hodiny dát 1M bodů.

Rozdíl je, že si nemůžete teleportovat město k nějaké slabší alianci, která jede válku a má už nejvyšší verzi boha, a prostě je tam kosit dokud nemáte dostatek bodů.

Posledně jsem to zkusil a bylo z toho chabých 300K bodů. Večer jsem se rozhodl že tomu dám ještě šanci, protože většina lidí háže 24 hodinové božské štíty než jdou spát, takže večer už byli bez štítu. Vybral jsem si relativně silné hráče, kteří zapomněli na maskování a měli na hradbách božské jednotky. Pár jsem jich projel a 800K bylo během chvíle doma.

Tato taktika by mohla fungovat i na 4. truhlu. Je to jen o 400K bodů více, což není při božských jednotkách moc.

Na druhou stranu spousta lidí bude velice opatrných, takže najít cíle v aliancích nebude muset být jednoduché. Asi tak hru rozložím na více fází pomocí 8h štítů.

Samozřejmě každý bude chtít měnit jednotky, takže pokud si ve válčení nevěříte tak si domluvte výměnu. Není to sice moc chrabré, ale Gods And Glory hraje spousta lidí z jiných důvodů než je válčení. A můžeme děkovat za loďaře, kováře a farmáře. Bez nich by spousta aliančních turnajů nešla udělat.

Sběr surovin – sobota 23.02.2019

Tak tady začíná sranda. Dát 40M bodů na třetí truhlu je pěkně časově náročné. Já osobně to jedu přes Vzácnou anebo Legendární Sochu Pokladů a následně hledám Mlýny na Hvězdný prach úrovně 24 a 25. Zvládnu jich několik jen čistě s Piráty X. Ztráty jsou slušné, ale není problém armádu v bonusovém městě rychle doplnit. Největší problém je přesun armády, který trvá poměrně dlouho. Na druhou stranu v pondělí máte Lov Moster, takže není problém vybrat nějakého velmi rychlého oře a k němu postavit Sochu Rychlosti.

Já Sběr surovin na 3. truhlu jezdím jen pokud je turnaj. Stojí to opravdu hodně času a hlavně tu Legendární Sochu Pokladů. Tuším bez rozbalení balíčku s Hvězdným Prachem jsem to dal jen 1x. Popravdě nejsou z toho ani zajímavé zkušenosti, protože doly 24 a 25 co umím dát jen s Piraty X mají jako nejlepší jednotku Medůzy.

Co se týká 4. truhly tak 70M bodů vidím tak na 80 – 90 Hvězdných Mlýnů vysokého levelu, což je opravdu hodně. Přemýšlím že bych na nějaké nové, co jsem nedal použil regulérní armádu (Neptuny, Vodní Elementály) + 2x Medůza. Ušetřil bych čas hledáním.

I tak však předpokládám, že velkou část budu muset doplnit otevřením balíčků s hvězdným prachem. Btw. na celý event to vychází na 8,75M prachu, což je v přepočtu cca 34,2K krystalů.

Osobně mám 1x 5M z předchozího turnaje, takže se eventu nebojím, ale chtěl bych co nejvíce dát doly.

Pán Moře – neděle 24.02.2019

Tak z této události jsem měl opravdu strach. Říkal jsem si že 4. truhlu dají někam na 18K a bude po prdely 🙂

Naštěstí se toho Wargamming zalekl a dal 4. truhlu jen o 1K bodů dráž, což jsou nějaké 2 – 3 lodě navíc. Taktiku k tomuto eventu najdete na stránce události Pán Moře.

Daří se mi teď celkem dobře hromadit krystaly z turnajů a to i díky tomu, že v odměnách ze 4. truhel je často 30d Výzkumní a Stavitel, takže utrácím jen za zásoby (Energie, Resety Úkolů, Teleporty atd.) v akci, Mantichory a bonusová města. Zbývá mi tak dost krystalů na rozšiřování skladu. Momentálně jsem na 400 a nonstop do něj kovu. V posledním turnaji jsem do alianční události poslal 13 lodí + 76 pomocí. Většina šla ze skladu. celkem jsem kováním utratil cca 6 hodin a 12 se mi jich vrátilo jako odměna za 7 poslaných lodí v Přístavu. Zásoby v přístavu však spadly pod 300 a doteď jsem to nedokoval (aktuálně 322/400).

Teď se soustřeďuji hlavně na věci s nižší úrovní, kde je potřeba hodně materiálu z kobek. Přes noc pak pouštím chybějící věci vyšší úrovně. Ono když vám chybí věc úrovně 20, co se kove 9h tak se hodně rozmýšlíte.

Pokud mi nebude přát štěstí tak odhaduji, že mě bude tato událost stát tak 5 – 6 dní urychlení na kování. Na druhou stranu získám spousty destiček a třeba i něco zpátky z odměn v přístavu.

Na co nezapomeňte:

 • Vaši generálové mohou posloužit také jako sklad. Každý unese 5 věcí.
 • Kovářské prsteny/amulety urychlí kování o 10 %, to je spousta ušetřených zrychlovaček.
 • Nezapomeňte postavit Sochu Moří. Je jedno jakou stejně budete potřebovat přivolávat lodě.
 • Ujistěte se že máte dostatek alianční měny na Získat Loď. Pokud vám nebude štěstěna nakloněna tak jich spotřebujete minimálně 40 – úroveň přístavu. Spíše však o dost více, protože některé lodě se vyplatí poslat pryč.
 • Výzkum Profesionální kovářství na 10 je základ!
 • Vím že se vám v sobotu nebude chtít kobkovat, ale než dorazí pochod tak to zkuste. Celkem budete potřebovat velmi velké množství materiálu. Jen na lodích můžete spotřebovat 400 od každého běžného, 240 od vzácného a 40 od starobylých. Celkově však na kování spotřebujte daleko více.
 • Na posílání lodí potřebujte i suroviny. Připravte si minimálně 1,4M od každé. Daleko více pokud plánujete posílat poloprázdné lodě kvůli alianční měně.

Na lodě je příprava zásadní. Množství spotřebovaného materiálu a surovin je enormní. Nepodceňujte to. Není nic horšího než v neděli kobkovat protože jste vám došel běžný dračí dráp 😉

Lov Monster – pondělí 25.02.2019

Lov Monster jsem zvládal dlouhou dobu dávat na 3. bednu bez nutnosti utratit energii navíc. Stačilo za den zabrat 30 – 34 pokladů. Měl jsem vždy navíc nástroje pro syntézu z předchozího. Ovšem poslední maratón se mi tak úplně nepodařil a zásoby došly :/

70K (třetí truhlu) jsem zvládal víceméně v pohodě kradením pokladů. Je pravda že když někoho moc naštvete, tak vás prostě chce vypálit anebo si pozve někoho silnějšího. Musíte se pak rozhodnout jestli to vyeskalujete a on pochopí že mu to za to nestojí anebo se stáhnete (Teleport, 8h štít). Obojí je drahé.

Co se týká 4. truhly bude potřeba dát 120K bodů, což je hodně. Těch 50K navíc může být dalších 30 – 34 pokladů. To už dát bude neskutečně náročné na čas i armádu. Moje taktika zahrnovala zabírání pokladů, kterým zbývá do konce pár desítek minut hrdinou, a pak tam dávám generály. Většina lidí v dnešních dnech hraje pod štítem a tak si poklady zpět nebere. Navíc to nejsou PvPčkaři. Mají slabého hrdinu se špatnou výbavou. Často odrazím 2 – 3 útoky jen generálem.

Tohle však půjde praktikovat velice špatně u 60 – 68 pokladů. I když budu točit 5 pochodů a dejme tomu na důl budou mít v průměru 20 minut + 10 minut příprava a cesta, tak každý bude muset být nonstop nasazený 6 hodin v kuse.

To je nereálné, protože budete muset neustále hledat nové poklady, mít přehled o těch existujících (čas do konce, obrana) a točit v nich armády. To všechno 6 hodin v kuse čistého času. Pokud bychom to rozložili na 12 hodin tak to znamená z každé hodiny 30 minut věnovat naplno hře.

Navíc je nutné do toho započítat novou taktiku, kterou si osvojuje stále více hráčů pro získávání zkušeností. Nahodí expící město Citadela vědění a hledají velkou koncetraci pokladů. Mezi ně se teleportují a vyčistí je. Pak hledají další a to opakují. Někteří hráči to dělají i bez expícího města. Díky tomu je daleko těžší získávat nástroje anebo najít poklad, kterému zbývá nějaký rozumný čas do konce.

Pokud jste jeli minulý turnaj na 4. truhly, tak z jedné (tuším kovářství) byla bedna s 1000 nástroji. To je na úrovni Citadely 20 cca 35K – 40K bodů. Nástroje se pak dají přes syntézu ještě předělat, z čehož jsou pak další body.

Takže když spojím bednu s nástroji, tak 30 – 40 zabraných pokladů, volnou energii, tak počítám že bych mohl být kolem cca 90K bodů. Ten zbytek hold budu muset dohnat přes energii. Což už není tak strašné.

Velký vládce – úterý 26.02.2019

Na 4. truhlu je potřeba 5M bodů výzkumu. Vzhledem k tomu, že jsem čekal, že koncem měsíce dají zase Power turnaj 4x Síla týmu, tak mám připravený výzkum za 5,8M bodů. Stačí mi urychlit cca 32 dní.

Za první místo v turnaji je 45 dní zrychlení, takže se to určitě vyplatí. Popravdě od určitého momentu už je to stejně jediný způsob jak postupovat dál ve výzkumu.

Odměny

Mezi odměnami je bonusový vzhled města Garáž.

Garáž je ideální do války. Zvedá kapacitu doménu o 200%, takže můžete mít dostatečnou zásobu armády. Zvedá kapacitu hradeb o +10, což se Sochou obrany a VIP 12, dokáže velice nepříjemně překvapit útočníka. Navíc zvedá rychlost rekrutu o 150% a vliv Strážní věže o 100%.

Dalším bonusem je velmi silný oř Královský lev. Ten se hodí jak pro PvP tak i PvE. Zvedá rychlost pochodu o 250% a to včetně lesů divu. Navíc dává +10 do Morálky pochodující armády, což je v přepočtu +2% do útoku, pokud máte kladnou morálku.

K odměnám je dále třeba přičíst, to co bude ve 4. truhle. Ty odměny mohou být v součtu velice zajímavé a hodnotné.

10/10 Turnajových bodů

Odměny za splnění 5x 4té truhly jsou podle mě velmi dobré. Je tam vše co se hodí. Pokud to nepřeženete, tak se vám určitě vrátí to co investujete, spíše budete hodně v plusu.

 • Královský Lev na 14d
 • Garáž na 14d
 • 100.000 Krystalů
 • 500.000 Valor (Udatnosti)
 • 45 dní urychlovaček
 • 1.000.000 dřeva
 • 1.000.000 zlata
 • 1.000.000 kamení

6/10 Turnajových bodů

Pokud by se vám turnaj nedařil, tak i druhá cena stojí za to.

 • Královský Lev na 3d
 • Garáž na 7d
 • 50.000 Krystalů
 • 18 dní urychlovaček
 • 500.000 dřeva
 • 500.000 zlata
 • 500.000 kamení

3/10 Turnajových bodů

Tato cena odpovídá 3x 3tí truhle anebo 1x 4tá truhla a 2x 3tí. Což by měl zvládnout i slabší hráč.

 • 20.000 Krystalů
 • 5 dní urychlovaček
 • 250.000 dřeva
 • 250.000 zlata
 • 250.000 kamení

Závěr

Tento turnaj pokud pojedete svědomitě a s dobrou přípravou vám přinese určitě zisk. Budete v plusu a mít spoustu odměn z 4tých truhel. Rozhodně doporučují jej jet na první cenu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *