Týden bouře (Week of the storm)

Už zítra začne velká bouře, která nám přinese už 10. alianční turnaj. V něm se budeme muset poprat celkem s pěti výzvami. Pokud se nám je podaří splnit, odměnou nám bude epický oř Vyvolávač Bouře a legendární Pevnost Květin. Takže začněte mobilizovat své alianční spolubojovníky a pošlete pro ty, kteří už jsou na odpočinku. Tentokrát to bude opravdu výzva…

Datum konání turnaje

Turnaj oficiálně začíná 26.03.2019 v 11:00 a bude končit 01.04.2019 v 1:30. Samotné alianční události pak pojedou od středy 27.03 do neděle 31.03.2019.

O co v turnaji jde

Opět nás čekají 4. truhly, tentokrát jich budeme muset po sobě zdolat jen 5. V minulém turnaji to bylo těžší.

Mechanika turnaje se nezměnila. Za získání třetí truhly je 1 bod, za získání čtvrté body 2. Hlavní odměna je za 10 bodů a rozhodně stojí za to.

Tentokrát se mi nepodařilo dostat z vývojářů jaké budou limity na 4. truhly, takže budeme vycházet z minulého turnaje.

Středa 27.3.2019 – Obchodní míse

Na 4. truhlu by mělo být potřeba 200K bodů, ovšem vím že se hodně diskutovalo o snížení tohoto limitu. No uvidíme, takto by to vycházelo na 2,9K bodů/člen.

Limity pro získání jednotlivých truhel jsou dočasně sníženy na 50/100/500/1000 Lze tak víceméně bez problému použít taktiku, že všichni pošlou 2 – 3 lodě, aby měli základ a pak se bude kovat pro hráče s nejvyšším přístavem.

Osobně už jedu lodě čistě na můj sklad. Momentálně mám sklad o velikosti 402 míst. Zaplněných 338, míst ale mám tam set kovářských amuletů, dračích vajec, momentálně věci ze Svatého Patrika a pár dalších zbytečností. Čistě skladovek tak můžu mít kolem 310. Musím zítra ještě kovat. Nějak se mi nedaří znovu naplnit sklad po předchozích eventech :/

Více informací o tom jak hrát události s loděmi najdete zde.

Vždy se snažím část krystalů z turnajů investovat do rozšíření skladu na věci. Je super moct jet lodě když je potřeba a neutrácet zrychlení, protože máte nakováno.

Čtvrtek 28.03.2019 – Do zbraně!

Bohužel netuším kolik bude potřeba bodů na 4. truhlu v rekrutu. Co jsem dohledal tak v Prvním zimním turnaji to bylo 35M bodů. Takže 500K na člena. Teď je to jen 30M, což je 429K na člena. A limit na získání 4. truhly pro jednotlivce? To radši ani nechtějte vědět. Vychází mi to přes 1,1M bodů :/ Černé obavy se nakonec nepotvrdily, je to jen 600K. Tedy 1/50.

Rekrut není nic složitého. Stačí s dostatečným předstihem pustit božské jednotky ve všech kasárnách, s bonusovým městem a případně sochou Verbování. Od té doby co byl vydaný Portál do Vzdálených zemí, stejně všichni jedou na rekrut minimálně 1 frontu božské jednotky, aby získaly 10 Pečetí síly.

Pátek 29.03.2019 – Velký lov

Pokud se nic nemění bude potřeba 2,5M bodů na 4. truhlu, což je cca 36K na člena. Bohužel nevíme jaká budou minima pro její získání. Klidně by to mohlo být 83K.

No popravdě Svatý Patrik mě stál celkem dost Energie. Zbývá mi už jen 67K. Sbírám z truhel co se dá a když je ve slevě tak koupím. Což doporučuji. Zásoby jsou důležité.

Tato událost by neměla být zas tak náročná. Z vlastní zkušeností vím, že se dá bez problému každý týden jet 3. truhla v sólo monstrech s útratou jen energie, kterou máte. To je 70K bodů. Stačí zabrat 30 – 34 dolů. Pak tu máme syntézu materiálu a navíc za vyslané expedice jsou nástroje. Pokud ve čtvrtek pošlete tu největší za 2M bodů bude z ní 50 nástrojů. To je skoro jako jeden vytěžený poklad, pokud už umíte VII.

Dát tuto událost není těžké a jde to i bez investice krystalů, jen to stojí hodně času a musíte plánovat. Vědět kde jsou poklady těsně před koncem.

Hlavně se nebojte krást. Většina hráčů nemá vycvičené a vybavené generály. Těm pak chybí Štěstí a dostanou velký výprask od vašeho hrdiny.

Jako obvykle převážná část lidí bude pod štítem, takže vám útoky nebudou ani vracet.

Sobota 30.03.2019 – Síla týmu

Předpokládám že bude potřeba 150M bodů, což je 2,15M na člena. Limit na 4. truhlu může být až 5M bodů.

Většina z nás už na tento druh turnajů má připravený jeden velmi dlouhý výzkum, který jen doklepne. Já teď jedu Obojživelníky 9, kteří budou za 5,8M bodů. S tím se v pohodě vlezu do aliančního i truhlového limitu.

Jen nezačínejte další dlouhý výzkum. O víkendu se jede Nebeská citadela, takže nebude bonus do výzkumu. Dejte něco krátkého a v neděli pusťte delší na další turnaj.

Neděle 31.03.2019 – Kovářství

Pokud to bude jako minule, tak je potřeba 300K bodů. Na člena to vychází 4,3K. Na získání truhly teoreticky až 10K bodů, což je fakt hodně.  No bude to chtít pustit pustit s předstihem 2x křídla 18 za celkem 6360 bodů, která dojedou po začátku a pak nějaký ten prsten? Bez urychlení se ale neobejdete, takže ideální příležitost zkusit získat lepší věc anebo doplnit sklady.

Odměny

Odměny jsou super, dokonce lepší než v 9. aliančním turnaji, kde bylo o 15 dní méně urychlení. Mimo krystalků a urychlení jsou hlavním tahákem Vyvolávač bouře a Pevnost květin.

Vyvolávač bouře je jeden z nejsilnějších ořů ve hře. Zvedá rychlost pochodu o 220 % a v lesích divu o 100 %. Navíc dává bonus +10 % do magických a fyzických útoků, což může být rozhodující v nejedné bitvě. Posledním bonusem je o 15 % levnější obnova padlých jednotek za krystaly. Majetnější hráči toho využívají pro obnovu volavek a taktických jednotek jako je třeba Medůza anebo Obr, kteří většinou po prvním útoku padnou.

Pevnost květin je nejsilnější bonusové město ve hře. Hodí se jak to PvP tak i do PvE, ale pro PvP jasně dominuje. Zvedá kapacitu domů o 100 %, Rychlost výstavby pastí o 200 %, Rychlost verbování jednotek o 150 %, zvedá kapacitu hradeb o +10, Počet bodů obnovení města o 50 % a kapacitu skladů o 50 %. Tohle město je na PvP opravdu neuvěřitelné. Jeho výhody oceníte zvláště v těch nekrutějších aliančních válkách.

A teď už k odměnám za jednotlivé skóre. Vaše aliance by se měla pokusit dát co největší odměnu. Fakt to za to stojí.

10/10

 • Vyvolávač bouře na 14d
 • Pevnost květin na 14d
 • 100.000 krystalů
 • Urychlováky o celkové délce 45 dní
 • 10x Lektvar štěstí +30% na dobu 1h
 • 10x Posilovač zdravý armády +30% na dobu 1h
 • 10x Lektvar rychlosti +10% na dobu 1h

6/10

 • Vyvolávač bouře na 7d
 • Pevnost květin na 7d
 • 50.000 krystalů
 • Urychlováky o celkové délce 18 dní
 • 6x Lektvar štěstí +30% na dobu 1h
 • 6x Posilovač zdravý armády +30% na dobu 1h
 • 6x Lektvar rychlosti +10% na dobu 1h

3/10

 • 20.000 krystalů
 • Urychlováky o celkové délce 6 dní
 • 3x Lektvar štěstí +30% na dobu 1h
 • 3x Posilovač zdravý armády +30% na dobu 1h
 • 3x Lektvar rychlosti +10% na dobu 1h

Závěr

Tyto alianční turnaje jsou naprostý základ pokud chcete naskočit na krystalovou vlnu. Já mám to štěstí, že jsem v alianci, která všechny turnaje jede a dává často se slušnou rezervou. Krystaly se mi tak kupí a já je mohu investovat do zásob na další turnaje. Není třeba ani dávat do hry reálné peníze, stačí hrát chytře a zbytečně neutrácet.

Co se týká dalších odměn, tak tentokrát to bylo zredukováno celkem slušně tak ten nejcennější základ. Nepodceňujte lektvary na životy a rychlost. Dnes je takový herní střed božská jednotka V a tak o tom kdo začne rozhoduje vybavení, náhoda anebo právě lektvar.

Problém je teď poslední Aktualizace Gods And Glory 3.9. Wargaming má k dispozici rozsáhlé statistiky a z nich jim vyšlo že průměrná aliance má 50 členů a z toho 30 aktivních. Z těchto čísel pak vypočítali minima na jednotlivé truhly. Když si odmyslíme, že tímto zmizelo boostování nováčků, tak to může pro pokročilé hráče jakž takž fungovat. Problém jsou však 4. truhly, kde se dostáváme k dosti absurdním hodnotám. Třeba 1,1M bodů u rekrutu anebo 10K bodů u Kovářství. Neříkám že to nejde dát ale to už chce opravdu delší přípravu. Třeba ten rekrut i týden dopředu.

Ale uvidíme, třeba v těch 4. truhlách bude něco opravdu neuvěřitelného, co i za to zrychlení bude stát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *