Wargaming slaví narozeniny

Tento rok oslaví Gods and Glory narozeniny Wargaming (majitel a provozovatel hry) sólo turnajem s příchutí lovu monster. Je to trochu škoda, protože narozeniny Watgaming patří v jejich hrách mezi nejštědřejší. Například minulý rok byla oslava spojena s 5. Aliančním turnajem :/

Kdy se event bude konat

Event oficiálně začíná ve středu 7. srpna po polední údržbě v 12:00. První událost za kterou půjdou získat Tokeny začne ve čtvrtek 8. srpna. Event končí ve středu 14. srpna v 11:00. Ale dejte si pozor. Občas bývají neplánované údržby. Naberte proto Tokeny raději předem.

O co půjde

Vašim cílem je získat dostatečné množství Tokenů. Na hlavní cenu jich je potřeba 5000.

Tokeny lze získat čtyřmi způsoby. V šesti událostech získáním 2. a 3. truhly (100+400), porážením monster (9 až 36), z náhodných truhel (10) a z karet štěstí (7+13).

Karty štěstí

Na karty štěstí se nevyplatí spoléhat. 7 je skryto u druhé podkovy a 13 u třetí. Když se zadaří a je to s násobiček, tak je to super. Ušetříte energii, ale jinak ne.

Truhly na mapě

Z truhel na mapě lze získat 10 Tokenů, ale musíte zvolit náhodnou odměnu. Šance by tam měla být 1:4. Nevyplatí se.

Monstra

Pokud chcete jít na hlavní cenu, tak se nevyhnete investování do energie.

Wargaming upravil odměnu v předmětech oproti předchozímu stejnému eventu za monstra následovně:

 • Monstra I  — 9x Token(+1)
 • Monstra II — 11x Token(+2)
 • Monstra III — 13x Token(+2)
 • Monstra IV — 16x Token(+3)
 • Monstra V — 19x Token(+3)
 • Monstra VI — 22x Token(+3)
 • Monstra VII — 26x Token(+4)
 • Monstra VIII — 31x Token(+4)
 • Monstra IX — 36x Token

Už poněkolikáté tak zjednodušil získávání eventových předmětů. I tak tento druh eventu je velice nákladný a obecně se nevyplatí jet.

Události

Do událostí nám tentokrát spadly dvě obtížnější – Sběr hvězdného prachu a Lodě. Pokud jste zainvestovali několik set tisíc krystalů do dostatečně velkého skladu, tak Lodě asi dáte za pár desítek minut bez většího snažení. Ovšem ten Sběr je stále problém.

Čtvrtek 08.08.2019 – Kovářství

Pokud chcete ušetřit urychlení na Kovářství, tak co nejdříve pusťte Křídla. Jestliže nemáte božský materiál tak prsteny, tak aby vám dojeli na začátek události. Pak se pusťte do kování předmětů pro naplnění skladu na nedělní Lodě.

Pátek 09.08.2019 – Čas Války

Čas války od dob, co všichni mají božské jednotky není problém. Prostě si vyhlédněte nějakou slabší alianci, co už má druhého boha na 3. úrovni a vyčistěte je.

Jestliže máte dostatek jednotek tak se můžete pustit i do silnějších aliancí, kde hráči budou mít dobře vybaveného hrdinu a správně poskládané armády, ovšem pozor. Výsledek je víceméně o náhodě.

Sobota 10.08.2019 – Sběr hvězdného prachu

Nejproblémovější událost. Vzhledem k tomu, že jí pojedou všichni bude pár dolů na Hvězdný prach volných jen po začátku eventu. Pak se budete muset spolehnout na těžbu v aliančním území, což bude také problém.

V sobotním eventu se navíc počítá prach za 8 bodů a je nutné dát 40M bodů. Stojí to hodně času když nechcete investovat a ne vždy jsou volné doly. Zvažte přesun do aliance, kde moc lidí event nepojede.

V každém případě jestli to chcete natěžit, tak doporučuji sochu na zkušenosti a aktivní Oltář síly. Ideálně na vylepšení generála. Samozřejmě bez Legendární Sochy Pokladů to nejde.

Neděle 11.08.2019 – Pán Moře

Popravdě tato událost je o tom, jestli jste investovali stovky tisíc krystalů do skladu a máte jej plný anebo ne. Pokud ne tak vás to bude stát pěkných pár dní urychlení.

Nezapomeňte si hlavně s předstihem natěžit dostatek materiálu z kobek a mít v zásobě tam milion od zlata, dřeva a kamene.

Pondělí 12.08.2019 – Lov Monster

Lov monster se dá na třetí truhlu dát i bez energie, ale bude vás to stát pár hodin reálného času a nějaké jednotky. Prostě musíte krást v poslední chvíli.

Jestli nemáte čas tak musíte investovat energii.

Úterý 13.08.2019 – Velký vládce

Velký vládce se dříve jel na dokončení velkého výzkumu. Většina hráčů však dnes už má delší výzkum na minimálně dva měsíce, což je přes 5M bodů. Ty si nechává na Maratón síly anebo pro případ 4. truhle.

Jedou se tak kratší výzkumy za urychlení. Před dvěma měsíci jsem dotáhl prvního boha, kvůli exterminační armádě nepřátelských pochodů. Před měsícem jsem jel pasti. Počítám že bych mohl dotáhnout tento event Hlavy na kůlech na V.

Odměny

Odměny jsou super. Je tam přesně to co z eventů chceme bonusové město, pochod, krystaly a urychlení.

5000 Tokenů

Na hlavní odměnu je nutné získat k 3K Tokenům ještě dalších 2K za Monstra, což je opravdu hodně energie.

 • Tank na 14d
 • Garáž na 14d
 • 100.000 Krystalů
 • Urychlení v součtu 30 dní

3000 Tokenů

Na tuto odměnu dosáhnete čistě získáním všech 6ti 3. truhel.

 • Tank na 7d
 • Garáž na 7d
 • 50.000 Krystalů
 • Urychlení v součtu 14 dní

1500 Tokenů

 • Tank na 3d
 • Garáž na 3d
 • 10.000 Krystalů
 • Urychlení v součtu 7 dní

300 Tokenů

 • 3.000 Krystalů
 • Urychlení v součtu 2 dny

Další odměny

Top hráči na serveru, kteří se nebojí investovat stovky tisíc, či možná miliony, energie do tohoto eventu mohou navíc získat za umístení Valor (udatnost).

 1. 7,5M udatnosti
 2. 5M udatnosti
 3. 2,5M udatnosti
 4. 1M udatnosti
 5. 1M udatnosti
 6. – 10. 500K udatnosti

Vyplatí se jít do toho?

Každý podobný event to tu složitě počítám a vždy mi vyjde že se to nevyplatí. I pokud máte naspořenou energii, tak stejně ne. Lepší je šetřit si jí na alianční turnaje anebo nějakou těžkou výzvu.

Pokud ale přesto zvažujete že pojedete na hlavní cenu, přečtěte si mé zkušenosti v článku Jak na eventy, kde se sbírají předměty z monster.

Jeďte v pohodě na 2. cenu. Investujte minimum zrychlení, dalších zásob a buďte v plusu.

Závěr

Na narozeninový event jsem se těšil a popravdě je to zklamání. Nepřibylo nic nového. Tank a Garáž byl přidán už minulé narozeniny. Navíc jako event byl zvolen zrovna ten se sběrem předmětů z monster.

No snad nám náladu zlepší narozeninový promo kód a nabídky v obchodě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *